DE KUNST
VAN HET LEREN

Et victor est… Emma Vinkenoog!

We zijn bijzonder trots op de uitzonderlijke prestatie van Emma Vinkenoog uit 5V4, afgelopen zaterdag (10 april 2021) dubbelfinaliste bij de Klassieke Olympiaden. In de ochtend behaalde zij een meer dan verdienstelijke tweede plek bij Grieks. Dat smaakte naar meer, want in de middag greep zij bij Latijn de winst! De jury’s, bestaande uit gerenommeerde academici, hebben Emma het vuur na aan de schenen gelegd over de passages die zij had voorbereid. Maar het was alsof Emma al jarenlang dineert met ruziemakende filosofen (Grieks).

En het advies van Ovidius (Latijn) blijkt al een overbodige, om toch vooral aan je innerlijk te werken door Latijn en Grieks te leren. De jury’s waren onder de indruk van haar snelheid, precisie en interpretatie én van het feit dat ze zich niet van de wijs liet brengen door enkele onvoorspelbare vragen of zelfs een nieuw stukje tekst. Emma ontvangt een paar mooie boekenpakketten en een geldprijs; het Spinoza neemt voor het eerst de wisselbokaal in ontvangst!
De sectie klassieke talen